Občan

Každý občan Lukova by se měl v obci cítit spokojeně. K tomuto pocitu mu přispívá činnost obecního úřadu a jeho zaměstnanců, spočívající v oblasti informovanosti a kvalitního servisu.

I tyto stránky musí občanovi pomáhat najít vše potřebné i zábavné.
lukov

Lukovský zimní víceboj 2017

„PŘÁTELÉ, KAMARÁDI, ČÍM JSEM SI TO ZASLOUŽIL?“
ZAZNĚLO Z ÚST RAKOUSKÉHO VOJÁČKA.

V sobotu 11. února 2017 uspořádali členové SPHL VI. ročník Lukovského víceboje v netradičních disciplínách, jako jsou: hod sněhovou koulí na cíl, běh s břemenem, vyběhnutí hradního příkopu atd. Novými disciplínami tohoto ročníku se staly – tažení „hradního pána“ na sáňkách a běh s plechovým sudem.

Lukovského klání se zúčastnila necelá třicítka závodníků a téměř polovina byla v dobových kostýmech z dob hraběte Františka Seilerna. Kostýmy znázorňovaly např. Barona Prášila, paní baronku, komtesu ze zámku, děvče z podhradí apod. Zlatým hřebem celé akce bylo vyhlášení nejlepšího dobového kostýmu. První místo v této disciplíně si vybojoval rakouský voják – Lukovjan David Juříček. Ten získal i hlavní cenu – hodiny, „které daroval hrabě František Seilern, poslal je až z Litschau,“ s humorem podotkl při předávání cen Jiří Holík, předseda Spolku přátel hradu Lukova.

Sobotní dopoledne na lukovském hradě proběhlo v přátelské a humorné atmosféře. Také podle zájmu a velké účasti redaktorů a fotografů z regionálních novin a televize to byla akce zdařilá, ale v příštím roce by si zasloužila větší účast soutěžících. Tato tradice by se tím ještě více povznesla.

(ML)