Občan

Každý občan Lukova by se měl v obci cítit spokojeně. K tomuto pocitu mu přispívá činnost obecního úřadu a jeho zaměstnanců, spočívající v oblasti informovanosti a kvalitního servisu.

I tyto stránky musí občanovi pomáhat najít vše potřebné i zábavné.
lukov

Den dětí 2017

V letošním roce se oslava Dne dětí uskutečnila po mnoha letech v areálu SK Lukov. Slunečné sobotní odpoledne zahájil s přáním dětem starosta obce, pan Jiří Jangot a také všechny přivítala předsedkyně kulturní komise, paní Miroslava Holíková. Obci Lukov v organizaci pomohly lukovské spolky – hasiči, sportovci, farnost, skauti a AVZO. Každá organizace se ujala disciplíny po svém – hasiči vytvořili štafetu s překážkami, sportovci slalomovou dráhu s míčem a miniturnaj ve fotbale, AVZO – střelbu ze vzduchovky na terč. U stanoviště skautů děti např. vázaly speciální uzly. Farnost Lukov pro děti připravila divadelní představení Tetiny a uspořádala soutěž ve stolním tenise.

Letos po celý květen vydržela stát i májka, proto součástí programu bylo její kácení. Toho se musela ujat „postarší lukovská mládež“ pod vedením Davida Juříčka.

Občerstvení zajistila Hospůdka Na hřišti a členové SDH.

Na této vydařené akci se ukázala vzájemná spolupráce lukovských spolků.