Občan

Každý občan Lukova by se měl v obci cítit spokojeně. K tomuto pocitu mu přispívá činnost obecního úřadu a jeho zaměstnanců, spočívající v oblasti informovanosti a kvalitního servisu.

I tyto stránky musí občanovi pomáhat najít vše potřebné i zábavné.
lukov

Autoklub Březolupy

V sobotu 13. června 2015 se na plochodrážním stadionu v  Březolupech utkají v pátém kole aktéři  seriálu přeboru ČR a I. plochodrážní  ligy družstev  ČR.

Od 16.00 hod. se představí  jezdci  týmů  Ak Markéta Praha,  Zlatá přilba Pardubice, Grepl Mšeno, AK Slaný  a  AK   Březolupy. Letošní  seriál se navrací do podoby ročníku 2010, kde systém závodu je rozpis pro jednotlivce a započítává se výsledek jak individuálním jezdcům tak také třem nejlepším  jezdcům nominovaným za přihlášené týmy. Domácímu týmu se však letos „přilepila smůla na paty“. Martin Málek totiž letos poprvé debutoval na dlouhé dráze v Mariánských lázních, kde však mimochodem  svým skvělým výkonem přesvědčil státní trenéry a byl nominován do kvalifikací ME a MS na dlouhé dráze. Tento křest ohněm se však neobešel bez následků a bohužel nešťastného zranění kolene. Dalším smolařem domácího týmu se stal i Martin Gavenda, kterému lékaři diagnostikovali prodělanou boleriozu a nekompromisně nařídili minimálně dvouměsíční pauzu –  což je pro jezdce ploché dráhy v průběhu sezony taková malá přírodní  katastrofa. Jarda Gavenda – manažer domácího týmu, tak bude mít k dispozici Patrika Mikela a představit by se měl na domácí půdě i jeden ze tří začínajících nováčků  Štěpán Řezníček z Březolup.

V I. Lize letošní sezony „ pšenka domácímu týmu zatím bohužel  nekvete“, ale o to více nás těší zájem mládeže, kde na svůj první start čekají další novici Ondra Vojtík z Březolup a Filip Hromas ze Sazovic.

Autoklub Březolupy zve tedy srdečně všechny příznivce v sobotu 13. června 2015 na 16.00 hod. ke startu  závodu  soutěže přeboru jednotlivců a I. ligy družstev  ČR, který jistě slibuje hodnotné sportovní zážitky a nevšední adrenalinovou podívanou.

I_liga_druzstev_13_6_2015