Občan

Každý občan Lukova by se měl v obci cítit spokojeně. K tomuto pocitu mu přispívá činnost obecního úřadu a jeho zaměstnanců, spočívající v oblasti informovanosti a kvalitního servisu.

I tyto stránky musí občanovi pomáhat najít vše potřebné i zábavné.
lukov

Den hradu Lukova 2016

V sobotu 24. září 2016 uspořádali členové Spolku přátel hradu Lukova za podpory Obce Lukov Den hradu Lukova. Cílem byla prezentace stavebně záchranných prací a všeho toho, co se v areálu hradu vybudovalo nového. Za těmito výsledky stojí velké úsilí členů SPHL i dobrovolníků, podpora od sponzorů a především mnoho odpracovaných hodin.

Program byl zahájen mší svatou v kapli sv. Jana Křtitele, kterou celebroval duchovní správce lukovské farnosti P. Jan Mach (část kázání si můžete poslechnout zde: www.youtube.com/watch?v=uoaUWjINeiE&feature=youtu.be )

Po mši následovalo slavnostní otevření výstavy v paláci horního hradu pod názvem Duch renesance. Slavnostního otevření se ujali pánové: Ing. Jiří Holík – předseda SPHL a projektový manažer, Ing. Ladislav Kryštof – radní Zlínského kraje pro správu kultury, církve, památkové péče a cestovního ruchu a Jiří Jangot – starosta obce Lukov.

Další zajímavou výstavu připravilo Středisko volného času Holešov. Byly zde vystaveny výtvarné práce dětí základních a speciálních škol z Holešova a jeho okolí. Výtvarné práce byly věnovány výročí 700 let od narození Karla IV.

V odpoledních hodinách program pokračoval vyhlášením soutěže O KOLÁČ ČERNÉ PANÍ, pořádané produkčním týmem filmařů, kteří na hradě před měsícem dokončili natáčení celovečerní pohádky.

Na závěr slavnostního dne byla otevřena zrekonstruovaná věž Svatojánka, která poskytne turistům krásný výhled do širokého okolí.