Občan

Každý občan Lukova by se měl v obci cítit spokojeně. K tomuto pocitu mu přispívá činnost obecního úřadu a jeho zaměstnanců, spočívající v oblasti informovanosti a kvalitního servisu.

I tyto stránky musí občanovi pomáhat najít vše potřebné i zábavné.
lukov

Farmářské trhy

Dobrý den všem příznivcům dobrého jídla a pití,

zveme vás na letní Farmářský trh ve Fryštáku, který se bude konat v sobotu 20. 6. 2015 od 8 hodin. Tentokát nás bude čekat tak bohatý doprovodný program, že jsme se rozhodli celou událost protáhnout až do večera. To znamená, že klasické trhy proběhnou dopoledne od 8:00 do cca 13:00, ale prostor pro prodejce (možnost kvalitního občerstvení) bude i během večerní části od 19.30 do 22.00. Máte-li pocit, že nerozumíte graifickému obsahu našeho plakátu, nevadí – určitě se vypravte do Fryštáku a dozvíte se více.

Proč organizujeme Dětský folklórní festival Fryšták / Kašava?
Náš Valašský soubor Kašava má pod sebou pět dětských souborků a jeden mládežnický. Jak vidíte, nabízelo se to samo. Na festival zveme další souborky z okolí a také přespolní. Letos máme pozvány již dva souborky ze Slovenska. Letošní již čtvrtý ročník, který se tentokrát koná ve Fryštáku, bude mít přes 250 účinkujících, a to stojí za to organizovat, ne?

Co je cílem?
O co nám hlavně jde, je, že chceme, aby se děti se souborků mezi sebou potkávaly a navazovaly přátelství a začaly se navštěvovat na svých místních akcích a šířily vše, co se týče folklóru a lidové kultury.

Čím je Dětský folklórní festival Fryšták / Kašava, který se koná 20. 6. 2015 ve Fryštáku, výjimečný?
Hlavně tím, že akci pořádá Valašský soubor Kašava a veškerou organizaci má na starosti Mladá Kašava. A co je velmi zajímavé, je to, že na celou akci nám přispívají finančně místní firmy. Musím také vzpomenout zásadní technickou podporu města Fryšták, obce Kašava, ZŠ Fryšták a ZŠ Kašava, bez které by tento festival nebylo možné uspořádat. Je velmi důležité, že tento festival se může konat jak ve Fryštáku, tak i v Kašavě obrok. Dopolední program se koná od 8.45 do 13.00 hodin. Letos máme velkou radost, že se za námi do Fryštáku přijede podívat Vojenský umělecký soubor Ondráš z Brna s pásmem „Příběh zbojníka“ a v 19.30 společně s místním dětským souborkem Fryštáček a CM Andrýsek a také s Folkórným súborem Terchovec (Slovensko) završí folklórní veselí ve Fryštáku. Jste všichni srdečně zváni!

Kamil Gyuricsek – ředitel Dětského folklorního festivalu Fryšták / Kašava.

Na vaši účast se za Fair Play Fryšták těší

Tomáš Černý 602 566 844
a Jiří Sadila 776 140 653

Farmarske trhy 2015-06

Folklorni_festival_2015