Občan

Každý občan Lukova by se měl v obci cítit spokojeně. K tomuto pocitu mu přispívá činnost obecního úřadu a jeho zaměstnanců, spočívající v oblasti informovanosti a kvalitního servisu.

I tyto stránky musí občanovi pomáhat najít vše potřebné i zábavné.
lukov

Kotlíkové dotace

Chtěli bychom Vám sdělit, že Zlínský kraj připravuje výjezdovou informační kampaň. V rámci tzv. „Road Tour s tématem kotlíkových dotací“ navštíví pracovníci Oddělení dotačních programů 6 vybraných obcí s rozšířenou působností Zlínského kraje a představí připravovaný program „Program výměny zdrojů tepla v domácnostech Zlínského kraje“. Seznam vybraných obcí s rozšířenou působností byl vytvořen na základě vhodnosti lokality obce a kapacitních možností pracovníků Zlínského kraje.

Cílem seminářů je nejen představit možnosti, jak získat tzv. kotlíkové dotace, ale také zodpovědět veškeré dotazy případných žadatelů o dotaci.

V minulém týdnu jsme obdrželi zprávu od Ministerstva životního prostředí o schválení naší žádosti o dotaci z Operačního programu Životní prostředí 2014 – 2020, prostřednictvím které budeme financovat výměnu kotlů na tuhá paliva v domácnostech Zlínského kraje a nyní čekáme na vydání rozhodnutí o poskytnutí dotace. Stále předpokládáme, že bychom mohli program ve Zlínském kraji vyhlásit do konce roku 2015 s tím, že příjem žádostí o dotaci by byl zahájen v lednu 2016.

Harmonogram seminářů naleznete ZDE

Odbor Řízení dotačních programů
Oddělení dotačních programů