Občan

Každý občan Lukova by se měl v obci cítit spokojeně. K tomuto pocitu mu přispívá činnost obecního úřadu a jeho zaměstnanců, spočívající v oblasti informovanosti a kvalitního servisu.

I tyto stránky musí občanovi pomáhat najít vše potřebné i zábavné.
lukov

SK Lukov

SK Lukov  -  SK Tlumačov  3  :  2  (1 : 2)
16. 11. 2014 

Stalo se již nesmyslnou módou krajských i okresních soutěží, že předehrávky prvních jarních kol se odehrávají na podzim v listopadu na těžkých terénech a oddíly pak vynakládají zbytečně peníze za jejich obnovu, aby se na jaře jejich kvalita zlepšila – na jaře je termínů na dohrávky daleko více a určitě na kvalitnějších hřištích . Nejinak tomu bylo i v předehrávce (a vlastně dohrávce) 14. kola 1. B třídy sk. B  mezi fotbalisty Lukova a Tlumačova.

Tlumačov začal sebevědomě a po 20 minutách vedl dvoubrankovým rozdílem po trefách Mouky, když si v pokutovém území našel vždy správnou střeleckou parketu. Poté hosté ještě orazítkovali tyč Kolářovy branky. Domácí poté museli hledat změnu, po vystřídání a přeskupení rozestavení se pět minut před přestávkou trefil Teplý zblízka k přední tyči, čímž nastartoval obrat v utkání. Ve druhém dějství už dominovali domácí, ale i ti museli být po rychlých brejcích hostů neustále v pohotovosti. Hlavička Teplého v 50. minutě ze 7 metrů ještě úspěšná nebyla, ale v 65. minutě se už domácí mohli radovat. Brázda z trestného kopu ze 40 metrů našel hlavu Smetany a Škrabal v bráně Tlumačova (tentokrát nejistý při výběhu) vytahoval podruhé míč ze své sítě. V 75. minutě pak po akci Šumšala se Smetanou propasíroval zblízka míč do sítě Janský, což byl jeho premiérový zásah v této soutěži, a jak se později ukázalo, byl to gól vítězný. Hosté se poté snažili alespoň o vyrovnání, ale větší šance si připravili domácí. U obou byl Hudeček, který hru dopředu hodně rozhýbal. V prvním případě v těžké pozici poslal míč ze dvou metrů nad břevno, tři minuty před koncem pak sám před brankářem neuspěl.

Vítězství domácích se nerodilo vůbec lehce, ale od 30. minuty byli lepším týmem. Hosté zřejmě pod vlivem dvoubrankového vedení Lukovské podcenili, což se jim nakonec nevyplatilo. Domácí tak do jarní části mistrovské soutěže v druhé polovině listopadu vstoupili úspěšně.


Sestava Lukov: Kolář, Brázda, Králík, L. Vitovský, Hudeček, Matula, T. Teplý, Šumšal, O. Sedláček, Smetana, Tlusták (Jantula, Janský, M. Drábek)

Sestava Tlumačov: Škrabal, Tyl, J. Mouka, Duroň, Malý, Mudřík, Zálešák, Psota, Máčala, Sedlář, Jonáše (Barwig, P. Mouka, Z. Jonášek)

Branky Lukov: T. Teplý, Smetana, Janský   

Branky Tlumačov: J. Mouka 2

Rozhodčí: Ruman, Daněk, Liška  

DS: Babušník

Diváci: 40

-JB-