Občan

Každý občan Lukova by se měl v obci cítit spokojeně. K tomuto pocitu mu přispívá činnost obecního úřadu a jeho zaměstnanců, spočívající v oblasti informovanosti a kvalitního servisu.

I tyto stránky musí občanovi pomáhat najít vše potřebné i zábavné.
lukov

Lukovská jizva 2017

Na výročí Dne vzniku Československa, 28. 10. 2017, chystají profesionální amatéři Manťáci.cz v Lukově oslavu garážového kutilství a recyklace – Lukovskou jizvu. Historicky první ročník závodu doma vyrobených bezmotorových minikár proběhne na více než půl kilometru oficiální tratě konkurenční Barum Rally. Jedinou hnací silou bude gravitace a touha dojet.

Závodit se bude ve více kategoriích určených pro malé i velké závodníky. Kategorie zahrnují vlastnoručně sestavené káry, sjezd na longboardu a speciální sekci zaměřenou na sjezd „Na čemkoli“ – čili na jakékoliv konstrukci, která vás bude schopna bez motoru dopravit z kopce dolů. Vedle rychlosti se bude hodnotit také estetika a důvtip při konstrukci vozidla.

Po celou dobu budou k dispozici na místě profesionální konstruktéři, výtvarníci a jiní kutilové, kteří vám rádi pomohou s úpravou, výzdobou, ba i samotnou výrobou vašeho vozidla.

Celá akce bude zdarma, bude probíhat za přítomnosti doprovodné hudby, místního občerstvení a zmíněných dílen pro úpravu kár. Pro vítěze jednotlivých kategorií budou navíc připraveny ceny od sponzorů. Podrobnější informace sledujte na www.mantaci.cz.

Dva dny před závodem, 26. 10. 2017, proběhne v 17.00 hod. v Knihovně Obce Lukov přednáška o závodění tří kamarádů v motorové rikši napříč Indií – Indie Rickshow.

obr na FB