Občan

Každý občan Lukova by se měl v obci cítit spokojeně. K tomuto pocitu mu přispívá činnost obecního úřadu a jeho zaměstnanců, spočívající v oblasti informovanosti a kvalitního servisu.

I tyto stránky musí občanovi pomáhat najít vše potřebné i zábavné.
lukov

Lukovský víceboj 2016

V sobotu 13. února 2016 uspořádali členové Spolku přátel hradu Lukova 5. ročník Lukovského zimního víceboje. Jednou z nejdůležitějších disciplín byla soutěž o účastníka v nejlepším retro oblečení v duchu doby hraběte Františka Seilern-Aspang. Avšak ke zklamání účastníků musel pan hrabě z důvodu důle-žitých pracovních povinností odjet na zahraniční cestu. Vedení této soutěže se však s noblesou a nadhledem ujala hraběnka Sarolta (paní Vlasta Benešová).

Trasa soutěže vedla od hájenky na Růžovém, okolo panské pily, cestou v Podzámčí a přes Písečné na hrad. Po trase plnili dospělí i děti celou řadu disciplín, např. hod šiškou na cíl, tažení klády, běh do strmého a blátivého kopce a další.

V areálu dolního hradu proběhlo vyhlášení vítězů. Hlavní cenu – hodiny, které věnoval do soutěže pan hrabě, předala jeho manželka Sarolta. Tuto cenu získala služebná – Magda Havlíková.