Občan

Každý občan Lukova by se měl v obci cítit spokojeně. K tomuto pocitu mu přispívá činnost obecního úřadu a jeho zaměstnanců, spočívající v oblasti informovanosti a kvalitního servisu.

I tyto stránky musí občanovi pomáhat najít vše potřebné i zábavné.
lukov

Pouť ve Štípě

HlavniPoutStipa2016_webHlavní pouť ve Štípě u Zlína se letos bude konat 10. a 11. září. V sobotu 10. září ve 13.30 pouť zahájí P. František Sedláček mší svatou pro děti a mládež s následnými soutěžemi a programem v areálu poutního místa. V 17.00 hod. začne tradiční poutní mše svatá a po ní se uskuteční koncert duchovní hudby v podání skupiny Add Gospel.

V neděli 11. září proběhnou bohoslužby v 7.00, 8.15, 9.30 a 11.00 hod. V 15.00 bude uděleno svátostné požehnání. Kostel bude v neděli zpřístupněný do 18.00, kdy je možno využít komentované prohlídky.

Po celou dobu pouti bude otevřen také gotický poutní kostelík, který se nachází v blízkosti Mariánského náměstí. Budou v něm slouženy hned dvě mše. První v sobotu v 13:30 pro děti a mládež a v neděli první ranní mše v 7:00. V posledních letech probíhá obnova starého poutního kostelíku a je zajímavé nahlédnout, jak práce pokračují.

Slavnostní atmosféru pouti doplní dechová hudba Miklovci, která v neděli dopoledne projde obcí a zakončí svůj průvod ve 12.15 na Mariánském náměstí.