Občan

Každý občan Lukova by se měl v obci cítit spokojeně. K tomuto pocitu mu přispívá činnost obecního úřadu a jeho zaměstnanců, spočívající v oblasti informovanosti a kvalitního servisu.

I tyto stránky musí občanovi pomáhat najít vše potřebné i zábavné.
lukov

Racing Lukov RC Rally 2016

V sobotu 16. 7. 2016 se uskutečnil v areálu SK Lukov V. ročník Racing Lukov – RC RALLY, který se jel v rámci regionálního šampionátu RC RALLY ZEDART. Závodilo se s rally modely v měřítku 1:10. Na trati se objevily modely legend i nejmodernějších vozů.

Se startovním číslem 1 symbolicky odstartoval Michal Holínek se Škodou 130 LR v barvách Podhoran Lukov, se kterou v 80. letech zářila na rychlostních zkouškách velkých soutěží legendární posádka Jiří Sedlář (+ 1989) a Josef Častulík. Tato posádka našla zázemí po několik let v lukovském JZD Podhoran.

Závodu se zúčastnili i lukovští modeláři – Petr Hanák a Jaroslav Kovařík, oběma však štěstí nepřálo a museli odstoupit pro technické závady na modelech. Při organizaci nemohl chybět lukovský rodák Zbyněk Mikl.

Absolutním vítězem celého závodu se stal bývalý Lukovjan Kamil Sedláček, druhé místo obsadil Josef Pekař a třetí příčku Michal Holínek.