Občan

Každý občan Lukova by se měl v obci cítit spokojeně. K tomuto pocitu mu přispívá činnost obecního úřadu a jeho zaměstnanců, spočívající v oblasti informovanosti a kvalitního servisu.

I tyto stránky musí občanovi pomáhat najít vše potřebné i zábavné.
lukov

2. 12. 2018

Již tradičně se o první adventní neděli před budovou obecního úřadu konalo „Rozsvícení vánočního stromu“. I přes sychravé počasí přišly spousty návštěvníků i s dětmi navodit předvánoční atmosféru. Čertovský a vánoční program připravily paní učitelky z místní mateřské školy s dětmi. S tradičním vánočním pásmem koled a scénkami vystoupil folklorní soubor Lukovjánek. Na závěr kulturního programu se představilo pěvecké trio Nightingales.

Svátečního slova s přáním klidného vánočního času se ujal nový starosta obce, pan Michal Teplý. Vrcholem celého programu bylo očekávané rozsvícení vánočního stromu. Na všechny děti čekala sladká odměna.

Po celou dobu akce mohly děti navštívit tvořivou dílničku, kterou připravil spolek Zveřine.cz. Místní spolky připravily pestré občerstvení – například zabijačkový talíř, teplé vafle, vánoční i dětský punč a mnoho dalších pochutin.