Občan

Každý občan Lukova by se měl v obci cítit spokojeně. K tomuto pocitu mu přispívá činnost obecního úřadu a jeho zaměstnanců, spočívající v oblasti informovanosti a kvalitního servisu.

I tyto stránky musí občanovi pomáhat najít vše potřebné i zábavné.
lukov

BIKEMARATON DRÁSAL

25. června 2016 se uskuteční 23. ročník nejkultovnějšího bikemaratonu v České republice, který nese název podle obra Josefa Drásala, který se narodil 4. července 1841 v Chromči na Šumpersku a zemřel 16. prosince 1886 v Holešově. A podle dochovaných údajů to byl nejvyšší člověk žijící v českých zemích. Měřil 242 cm. Jak již tento název napovídá, jedná se o závod s obří účastí a obří trasou.

Tato akce je součástí seriálu Kolo pro život“, jehož generálním partnerem je Česká spořitelna.

Trasa závodu je podobná jako v minulých letech, přesto letošní ročník této akce doznal několika změn ve východní a jižčásti Hostýnských vrchů. V letošním roce se poprvé do-tkne i katastru naší obce. Vede přímo areálem hradu Lukov a kolem přírodní památky – pískovcových skalních útvarů Králky. V Lukově také závodníci naleznou servisní a občerstvovací stanici.

Předpokládáme, že tato nová akce přiláká v naší obci spoustu diváků, proto vás prosíme, dbejte pokynů pořadatelů a u trati se chovejte ohleduplně, aby nedošlo ke zbytečným zraněním diváků nebo závodníků.

Více informací o konání závodu a doprovodném programu naleznete na www.drasal.cz.