Občan

Každý občan Lukova by se měl v obci cítit spokojeně. K tomuto pocitu mu přispívá činnost obecního úřadu a jeho zaměstnanců, spočívající v oblasti informovanosti a kvalitního servisu.

I tyto stránky musí občanovi pomáhat najít vše potřebné i zábavné.
lukov

Hradní jarmark 2018

Letos uspořádali členové Spolku přátel hradu Lukova jarmark o pár týdnů dříve a to se vyplatilo. Slunečné podzimní počasí přilákalo velké množství návštěvníků.

Po kilometrovém výšlapu od sv. Jana na ně čekalo zasloužené občerstvení. Vyběr byl bohatý: grilované klobásy, bramborové spirály, valašské frgály, trdelníky a mnoho dalších dobrot. Na zahřátí byl připraven výborný svařák, teplá medovina nebo výborný čaj s medem. Ti, co se při výstupu na hrad zapotili, měli v nabídce osvěžující pivo.

Děti zaujaly stánky s vyřezávanými hračkami, kreativními pískovými hrami a ručně vyráběnými ozdobami.

Nakupující si vybírali z různých druhů medů, léčivých bylinných čajů, kozích sýrů, přírodního koření, karamelových specialit, ale také z ručně pletených výrobků. Nemohl chybět stánek s regionálními potravinami Zlínského kraje, které v letošním roce byly oceněny jako „Perla Zlínska“.

Muži se často zastavovali a obdivovali tradičně vyráběné nářadí na opracování dřeva, jako jsou hoblíky, ruční vrtáky, vinkly, nebozezy a jiné.