Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Aktuality > Roušky pro Lukov

Roušky pro LukovPomozte nám dotáhnout snahu zásobit všechny občany Lukova bavlněnou rouškou! Obec Lukov má přislíbeno v nejbližší době dodání 2000 ks polotovarů pro výrobu bavlněné roušky. Polotovar by měl být připraven jako bavlněný obdélník, který je nutné přeložit a přešít. Intenzivně sháníme gumičky a šňůrky, ale toto zboží je nedostatkové, ale je možné použití například tenčích mašlí.

Jak můžu jako občan pomoci? Možností je několik:

  1. Vlastním šicí stroj a mám zkušenosti – nechám si dodat materiál, ušiju roušky pro svou rodinu, pro blízké okolí. – pokud mám čas a chuť v šití pokračuji, roušky bude obec distribuovat dalším občanům.
  2. Nevlastním šicí stroj ale práce s jehlou a nití mi není cizí – nechám si dodat materiál a roušku pro sebe a rodinu ušiji večer u televize v ruce.
  3. Mám/znám super šikovnou babičku, tetu…, která vlastní šicí stroj, má zkušenosti, ale nehoví sociálním sítím – o výzvě jí řeknu, domluvím se s ní, nechám přes obec dodat materiál a ona ušije roušky pro rodinu – pro své okolí – pro sousedy – pro distribuci občanům přes obec.
  4. Podívám se doma, ve skříni/šuplíku naleznu gumičky, šňůrky, mašličky – nahlásím, že k požadovanému materiálu toto nepotřebuji – poskytnu někomu, o kom vím, že roušky šije – nahlásím na obec, že mohu poskytnout.

Snahou obce je zajistit pro každého svého občana roušku, když musí ze zákona tuto ochranu používat na veřejných prostranstvích.

Víme, že někteří už mají roušky ušity z vlastních zdrojů, proto může padnout otázka, co bude s rouškami, které zbudou? Tyto budou poskytnuty pro potřeby Domova pro seniory Lukov.

Všechny požadavky na dodání materiálu viz body výše, směřujte na tel. +420 724 771 854 – místostarosta.

Pojďme se o sebe postarat – nikdo jiný to za nás neudělá.

Návod na výrobu roušek naleznete ZDE

Roušky pro Lukov