Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Aktuality > Upozornění

UpozorněníObecní úřad Lukov upozorňuje občany na povinnost podat daňové přiznání k dani z nemovitostí v případě, že došlo ke změnám v souvislosti s obnovou katastrálního operátu v k. ú. Lukov u Zlína. Obnova vstoupila v platnost na přelomu listopadu a prosince 2022.

Změny, případně jejich kombinace, kdy je nutno podat nové Přiznání k dani z nemovitých věcí na zdaňovací období roku 2023 jsou tyto:
a) došlo ke změně druhu pozemku,
b) nebo došlo ke změně výměry pozemku.

Vlastníkovi nemovité věci vzniká v takovém případě povinnost podat Přiznání k dani z nemovitých věcí na zdaňovací období roku 2023, ve kterém zohlední tyto změny, a to nejpozději do 31. 1. 2023.

Lze podat buď úplné daňové přiznání, ve kterém poplatník uvede všechny nemovité věci, které k 1. 1. 2023 vlastnil nebo dílčí daňové přiznání, ve kterém uvede jenom ty nemovité věci, u kterých došlo ke změně skutečností rozhodných pro stanovení daně.

Pro podání daňového přiznání lze využít formuláře z webové stránky Finanční správy:
Elektronické formuláře – Portál MOJE daně (mfcr.cz) – elektronické formuláře – Daň z nemovitých věcí – vyplnit s průvodcem. Popřípadě lze využít předvyplnění daňového přiznání po přihlášení do DIS+ .

Rovněž se lze obrátit na příslušného správce daně z nemovitých věcí.